Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Manipularea
01-30-2014, 06:50 PM
RE: Manipularea
(01-30-2014 06:28 PM)Sarrah Wrote:  A putea sa te impotrivesti sa fii mani39t(a)...

F greu sa te impotrivesti manipularii,de cele mai multe ori nici nu-ti dai seama,vezi reclamele, vitrinile magazinelor,etc,etc, pana si un sugar ne manipuleaza.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
01-30-2014, 10:06 PM
Exista multe feluri de manipulare ,anuk,dar cred castii ,asa ca vai de cel inocent la suflet...
01-30-2014, 11:18 PM (This post was last modified: 01-30-2014 11:18 PM by anuk.)
Poti fi inocent si sa nu fii manipulat . Esti usor manipulabil daca esti ignorant, lipsit de informare ,n-ai propriile convingeri,etc,etc .Intr-un cuvant sa nu pui botul din prima :D:
01-31-2014, 12:32 AM
Cu parere de rau ,anuk ,dar nu cred la fel.Sunt oameni informati ,inteligenti ,cititi ,etc ,dar daca au un suflet inocent sunt o prada usoara pentru sarlatani.Nu intotdeauna ceea ce stii,ceea ce creierul proceseaza si poate fi o frana e totuna cu ceea ce simti ,de aici si rezultatul ,manipulari...
01-31-2014, 11:58 AM
Discutabila interpretarea cuvatului INOCENT daca te gandesti la sinonimele: naiv, credul .
02-01-2014, 12:52 PM (This post was last modified: 02-01-2014 12:56 PM by degetica.)
Corect ,discutabila,dar mai exista un aspect care ar necesita o dezbatere mult mai ampla acela de a nu fi niciuna nici alta ,ci manipularea sa provina dintr-un factor mult mai profund si care de fapt e cauza tuturor manipularilor la nivel de emotie.Totusi asa ca un exemplu ,eu sunt intr-o zodie unde manipularea e regina01)) dar pot fi si eu la fel de usor manipulata ,chiar daca stiu ca asta se intampla .Paradoxal ,dar adevarat .Insa acelasi semn zodiacal nu poate fi mani39t decat pana la un punct ,de la acel punct incolo vede schema manipularii si deja cel ce a aplicat-o pierde.Sa luam de exemplu manipularea in mediul virtuial ,care e clara.Nicidata nu potio sti ce se ascunde sub un nick.Poate fi un om de omenie ,un geniu sau poate fi un criminal...E bine sa tratezi lucrurile asa cum le vezi .Un nick pe un ecran ,sa te raportezi la calitatea sau nu a unei postari si cam atat.Sigur ca sunt si oameni care chiar si in mediul virtual raman oameni gen Old si nu numai ,dar sunt rari si e bine sa stim sa ii diferentiem.

Gogule,de ce a aparut emociconul acela in postare ? Ma manipulezi?01))
02-01-2014, 02:50 PM
Degetico, emoticonul inlocuieste oaresce cuvinte 18,drept care, inainte de postare le poti dezactiva .
02-01-2014, 08:17 PM
Anuk ,nu's de ce dar stiam asta ,insa am vrut sa-l tachinez pe Gogu nitel01))Curata manipulare!
02-01-2014, 08:26 PM (This post was last modified: 02-01-2014 08:27 PM by anuk.)
Unde e maniipulare ,e si dictarura :P Sau nu ?
02-01-2014, 08:35 PM
Corect .Numai ca dictatura nu are chiar viata lunga .Intr-un final ...moare01))
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication