Post Reply 

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PARANORMAL
12-21-2015, 08:57 PM (This post was last modified: 12-21-2015 09:04 PM by anuk.)
RE: PARANORMAL
Aparitiile bizare a crucilor luminoase pe cerul Ucrianei [Image: cruce6_zpshmwdsijw.jpg] dau nastere la speculatii ,fenomene paranormale, miracole care ne indeamna la pace sau falsuri facute pe calculator.

Acesti nori [Image: ucraina-iisus1_zpsxon7kvf8.jpg] par a surprinde chipul Mantuitorului.

Aceasta este crucea aparuta la Doneţk [Image: ucraina2_zps7498tdaw.jpg]ca si cea din acest filmulet
https://www.youtube.com/watch?v=KFwpU6xbBiM seamana cu o pasare in zor,cel putin asa percep eu.

Sursa:
http://www.evz.ro/mesajul-transmis-de-cr...video.html

Daca o dam in teoria conspiratiei de ce n-ar fi holograme ?

"Să fii veșnic tânăr nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești."

Ana Aslan
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
12-01-2017, 02:49 AM
Buna seara, sau buna dimineata.
Cu ce sa incep??
...Cred ca cel mai nimerit ar fi ținând seama de ora, sa va doresc noapte buna și vise plăcute!!
Insa nu pot închide ochii, și de foarte mult timp m-am gandit sa va scriu ceva care este mai mult decat fantastic.
Sa scriu, sa nu scriu, dilema e mare.

Însă realitatea este în fata ochilor mei, și nu este prima dată când mi se întâmplă.
Ieri din neatenție, in timp ce-mi pregateam ceva de mancare, mai mult cu ochii la televizor decat la ceea ce faceam, mi-am băgat degetele ín friteuse cu uleiul încins. Trei degete de la mana stânga, aratatorul, mijlociul si inelarul, au plonjat in ulei, pana la a 2- a falanga.
Durerea a fost instantanee provocata de uleiul supraîncins.. iar degetele au început sa-mi tremure din cauza durerii.

Am mai avut episoade de genul ăsta, dar nu așa de grave: mí s-à mai întâmplat sa ating de fierul de călcat, sau câte o tava scoasa din cuptor..

Am scris 2 ani în urma câteva rânduri despre " barreurs de feu" din Franta, care sunt solicitați de spitale când au pacienți cu arsuri.
Am avut șansa să primesc formula, sau descântecul, -de fapt nici nu știu cum sa-í spun- și de fiecare data rezultatele au fost uimitoare, incredibile.
De ieri am așteptat ca pe degete sa-mi apară bășici sa am dureri, dar.....nimic, absolut nimic. Doar niște înțepături ușoare la rădăcină unghiilor.
Pana acum am mai avut 4-5 episoade cu arsuri, și nici una din ele nu mi-a provocat durere si nici nu am ramas cu semne de la arsuri.

Ce auzisem și ce vazusem la tv, am experimentat fără sa vreau pe mine însămi, și merge.

Ăsta am vrut sa va scriu.
Nici nu știu dacă topicul asta e potrivit sau nu.
12-01-2017, 05:26 PM
Parte buna este ca te-ai vindecat si ai scapat de durere.

Daca are leacul este miraculos..... Sunt curioasa ce a trebuit sa faci . N-ar stica daca ne-ai spune si noua. 09

"Să fii veșnic tânăr nu înseamnă să ai 20 de ani, înseamnă să fii optimist, să te simți bine, să ai un ideal în viață pentru care să lupți și pe care să îl cucerești."

Ana Aslan
12-02-2017, 02:33 AM
(12-01-2017 05:26 PM)anuk Wrote:  Parte buna este ca te-ai vindecat si ai scapat de durere.

Daca are leacul este miraculos..... Sunt curioasa ce a trebuit sa faci . N-ar stica daca ne-ai spune si noua. 09

Da, trebuie sa va explic in detaliu despre ce este vorba.

Au trecut 2 ani de la evenimentele dramatice de la Colectiv. Atunci am urmarit socata ca fiecare dintre voi reportajele realizate live de către posturile de televiziune. Am trăit cosmarul celor raniti in incendiul care a avut loc și m-am gândit ca as putea ajuta cumva pe acei tineri nevinovati care au avut neșansa sa fie prezentí in acea nopté fatală la concert...

Zilele următoare l-am cautat disperată pe Stephen Allix la INREES Franta apoi am sunat la Montpellier și la Spitalul din Haute Savoie, ( numarul de telefon este afișat deja pe forum) pentru ca trebuia sa-í găsesc pe acei "barreurs de feu".

Anterior văzusem cateva documentare foarte interesante, dar unul dintre ele mi-a retinut in mod deosebit atenția și l-am înregistrat. Este vorba de "L'enquête extraordinaire" realizat de Stephen Allix.

Printre alte subiecte el a vorbit si despre vindecarile de-a dreptul miraculoase ale persoanelor care au suferit arsuri grave pe suprafețe mari ale corpului. ( reportajul a fost realizat cu pacienți arși care au acceptat sa fie intervievați). Medicii de la spitalele unde s-a realizat documentarul au afirmat ca au liste cu numerele de telefon ale"barreurs de feu" si intre medici si barreurs este o legatura permanenta.

Eu am primit printre altele numărul de telefon al lui Jean-Louis Poitoux căruia i-am explicat de drama de la București. Mi-a promis ca va face tot ce este posibil sa-í ajute, chiar dacă nu avea contactul direct cu cei arși.
Am rămas ( zic eu ) íntr-o relație amicală, și mi-a spus câte ceva despre modul în care operează acești barreurs.

Din câte am aflat, rugăciunea se transmite de la o persoana la alta numai în noaptea de Crăciun; de la bunic la fiu sau la nepot/nepoata etc, sau o alta persoana de încredere. Sau cel care poseda darul asta de barreurs și este pe moarte, lasă înscrise cuvintele rugăciunii pe un bilețel pentru cel care considera ca este demn sa-l urmeze mai departe. Barreurs nu solicita pentru acest fel de interventii nici un fel de plata ajutorul lor este oferit gratuit.

Revin cu detalii..
01-01-2018, 12:58 AM
Pentru ca am terminat pegatirile pentru noaptea de Anul Nou, și pentru ca aici plouă, mi-am zis ca trebuie sa va împărtășesc ritualul pentru înlăturarea durerilor provocate de arsuri, durerilor si arsurilor provocate de radioterapie, chimioterapie etc.

Nu vreau sa fac traducerea în română pentru ca nu știu dacă efectul benefic este același. Ca atare, îl scriu în franceza.
Acolo unde veți găsi + înseamnă ca veti face semnul crucii suflând asupra arsura.
" Rugaciunea " se spune în gând.
Dacă veți aplica aceasta rugăciune cuiva care se găsește lângă voi, va concentrați privirea asupra locului ars; dacă e pentru o alta persoană prin telefon se cere numele persoanei și locul unde este arsa.
'Cu mana libera se aruncă durerea în spate, și mana se scutură (cum procedeaza cei care fac magnetism )

DE 3 ORI SUFLAȚI ÎN FORMA DE CRUCE SPUNAND:
+++ O GRANDE SAINT LAURENT
SUR UN BRASIER ARDANT
TOURNANT ET RETOURNANT
VOUS N'ÉTIEZ PAS SOUFFRANT
FAITE -MOI LA GRÂCE
QUE CETTE ARDEUR PASSE
AU NOM +DU PÈRE +DU FILS+ ET DU SAINT ESPRIT.

AINSI SOIT-IL+++

Pentru cei care încă nu cred și sunt dubitativi , am găsit o explicație logica zilele tecute pe un site a lui Daniel Roxin. Este vorba de CunoașteLumea.ro
Gandul- expresie a dimensiunii cuantice a Universului.
Acum va las pentru ca mai averi câteva minute pana la miezul nopții.
Va doresc un An Nou Fericit.
La mulți ani!!
01-01-2018, 03:09 PM
Bună dimineața și La mulți ani.
V-am pus "formula" la cumpăna dintre ani așa cum s-a păstrat tradiția pana acum. Nu va ramane decat sa o invatati și sa o folosiți când va fi nevoie.
01-01-2018, 03:31 PM
Multumim frumos, Luna. Esti o draguta. Sa ai un an bun si linistit !!

Ana Aslan
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication