Post Reply 

Thread Rating:
  • 2 Votes - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Copiii noului vis - Copiii indigo, de cristal si de diamant
11-16-2009, 03:38 AM
Copiii noului vis - Copiii indigo, de cristal si de diamant
Un site extrem de interesant, cu multe informatii despre caracteristicile ,,noii generatii".
http://www.copiii-indigo.ro/index.php?p=5&item=47

[Image: 4348004651_3631a1c1bd_o.jpg]

,,Traiti intr-o lume bolnava pentru ca omul este bolnav! Traiti intr-o lume tulbure pentru ca omul este tulbure! Mintea si sufletul vostru se afla in dezordine, nu exteriorul."
Visit this user's website Find all posts by this user
Add Thank You Quote this message in a reply
[-] The following 2 users say Thank You to ramanya for this post:
anuk, mariusvalentin
11-17-2009, 04:37 PM
RE: Copiii noului vis - Copiii indigo, de cristal si de diamant
Foatre interesant articol . Posibil din pdv biblic cat si din pdv a celor ce sustin interventia extraterestra .
Find all posts by this user
11-25-2009, 09:47 PM
Haideti sa analizam si sa dezvoltam putin aceasta realitate; a existentei unor copii speciali. Vi s-a intamplat sa intalniti vreunul? Ce rol credeti ca au in evolutia vietii de acum inainte? Carti si articole pe aceasta tema sunt foarte multe, insa sunt convinsa ca mult mai utila ar fi o concluzie proprie, bazata pe senzatiile si perceptiile noastre. Personal, consider ca existenta acestui gen de oameni, foarte evoluati din punct de vedere spiritual este una de bun augur, daca nu pentru noi, pentru copiii nostri sigur.

,,Traiti intr-o lume bolnava pentru ca omul este bolnav! Traiti intr-o lume tulbure pentru ca omul este tulbure! Mintea si sufletul vostru se afla in dezordine, nu exteriorul."
11-25-2009, 09:58 PM
Ramanya,aici la zona tehnica isi au loc link-urile ,dar dezbaterile ......nu prea.
Articolul este interesant si merita dezbatut. Ce ar fi daca l-ai posta la off-topic , acolo unde se discuta despre Extraterestri sau mit ?
Se pot aduce argumente pro si conta .
11-25-2009, 10:04 PM
:blush: ai dreptate anuk. sa vedem daca ma descurc sa-l mut acolo. multumesc pentru idee. :heart:

[-] The following 1 user says Thank You to ramanya for this post:
anuk
11-25-2009, 11:34 PM
Sunt absolut convinsa ca reusesti s-o scoti la capat .
11-26-2009, 11:09 AM
Uraaaaaaaaaaa !!!! Ti-a iesit .
11-26-2009, 11:52 AM
01 este meritul lui Gogu. A fost un dragut si mi-a mutat topicul aici. Acum... sa discutam! 04 Vi s-a intamplat pana acum sa aveti parte de o intalnire cu un asemenea copil? daca da, ce v-a impresionat cel mai mult?

11-26-2009, 06:41 PM
Sa discutam daca am intalnit astfel de copiii ? Greu ,chiar foarte greu ,pt nu este vorba doar de inteligenta acestor copii ,ci de zestrea lor genetica.
M-a frapat urmatorul pasaj: "oamenii de stiinta cred ca isi face aparitia o noua rasa umana pe pamant si se pare ca una care nu se poate imbolnavi".
De ce ? pt aceste persoane detin alt ADN care nu este uman.
Prin urmare ,este legitim sa ne intrebam daca nu este posibil ca alte fiinte venite din univers sa fie ''responsabile ''. Care sunt acestea ? Si de ce ?
11-30-2009, 07:25 PM
(11-26-2009 06:41 PM)anuk Wrote:  De ce ? pt aceste persoane detin alt ADN care nu este uman.

Cele mai evoluate vertebrate sunt primatele iar omul este in virful evolutiv al primatelor (spune omul 03 ).
Evolutia filogenetica a omului din maimuta este certa la fel ca si diferenta intre genomul uman si cel al maimutelor. DIncolo de asta, nu am auzit sa se fi produs intre timp o diferentiere/mutatie genetica a omului...din om, aparitia unui altfel de ADN.
Nu ma impresioneaza teoriile precum subiectul topicului, cred ca sunt tot folclor, intr-o forma tipica anilor in care traim :shy:.
Cred ca ne caracterizeaza aceeasi stare de normalitate dintotdeauna, cu aceeasi granita subtire cu anormalitatea 03 , restul fiind variabilitate biologica, psihologica etc.
Post Reply 

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | WWW.PREMONITII.RO | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication